Pergola Tente Nedir? Pergola Sistemleri
Değişik tarzlarda üretimi yapılabilen Pergola Sistemleri üstü açık dış mekan oturma birimleri olarak tanımlanabilir. Pergola Sistemleri her türlü hava şartlarına göre kullanıcı kişi tarafından ayarlanabilir. Sıcak ve bunaltılı bir havada bu yapıları gölge için kullanabilirsiniz. Eğer kış aylarında iseniz ve hava yağışlı ile karın güzel manzarasından, yine bu yapılar yardımıyla istifade edebilirsiniz. Dolayısıyla mevsim şartlarına göre şekil almanız gerekmez. Aksine Pergola Sistemleri, yaşanan mevsime tam anlamıyla hakim olmanızı sağlar.

Pergola Motor ve Otomasyon
Ürünlerimizde dünyaca ünlü Fransız Somfy motorları kullanılmaktadır. 5 yıl garantilidir ve RTS teknolojisini kullanarak, motorlar tek bir tuşa dokunarak çalıştırılabilir.

Pergola Aydınlatma Sistemi
Güçlü bir aydınlatma veya kısık bir aydınlatma; bunların tümüne LED teknolojili Spot Aydınlatma veya Lineer Aydınlatma seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

Pergola Renk Seçenekleri

Beyaz – Alüminyum – Jet Siyah – Antrasit – Koyu Bronz – Krem

Pergola Su Drenajı Sistemi
Drenaj sisteminin hem kirişler hem de sütunlar içerisine dahice entegre olan gizli kısmı, suyun tahliye edilmesini mümkün kılmaktadır.

Pergola Kumaşı
Kumaşlarımızın hafifliği, dokuları ve renkleri uygulandıkları Pergolaları yumuşatıyor ve güzelleştiriyor. Geniş bir renk, desen ve malzeme kombinasyonu yelpazesini kullanarak lüks ve benzersiz mekanlar yaratın.

UV’ye Dayanıklı
Yırtılmaya Karşı Dirençli
Suya ve Lekeye Dayanıklı
Kolay Bakım
5 Yıl Garanti

Pergola Kapama Opsiyonları
Çevresel etkilerden korunmak veya dört mevsim boyunca kullanılan dış mekan yaşam alanları yaratmak için Pergola kenarları,

Cam Sistemler,
Açılır Kollu Tenteler,
Zip Perde (Dış Mekan Dikey Storlar)
ile kaplanabilir.

Pergola Modelleri

Pergola Fiyatları (Pergola m2 Fiyatları)
İletişim bilgilerimizden ücretsiz keşif isteyerek, yerinize ve sizin kullanım amacınıza en uygun olan sistemlerin tavsiyelerini ve en iyi fiyatlarını alabilirsiniz.

Pergola Tente Teknik Detayları

Koruma Sacı
Raylı tente sistemi’nin en üst kısmına monte edilen koruma sacı; motor, ray bağlantı aparatları ve geriye toplandığında kumaşı olumsuz hava şartları ve dış etkenlerden korur. Özel büküm galvaniz sacdan üretilerek gövde renginde boya ile boyanmaktadır.

Su Tahliyesi
Kumaş üzerinde toplanan suyun eğim ile birlikte yağmur oluğuna gelmesi ve yağmur oluğundan dikme profilleri ile iniş sağlanır. Dikme profilinin zemin kısmına alüminyum dökümden yapılan estetik bir duruşa sahip malzeme ile hem profilin yere bağlantısı hem de suyun tahliyesi sağlanmış olur.

Dere Yan Kapağı
Yağmur oluğunun dışa bakan kısımlarında, estetik bir görünüm elde etmek ve yanlardan su taşmalarını önlemek için kullanılır. Oluğa tırnaklar (vidasız) sayesinde monte edilen bu kapak ile yekpare bir dere görünümü elde edilir.

Motor Kapağı
Motor kapağı ile motor borusunun dışa bakan kısımlarında uygulanan bu parça ile dıştan bakıldığında görünecek mekanik aksam gizlenerek sistemin şıklığını tamamlar.

Dere Birleşim Aparatı
Enjeksiyon kalıpta üretilmiş, yüksek alaşımlı alüminyum dökümden yapılan bu özel aparat sayesinde iki oluğun birleşimi sağlanır. Bu aparatın kullanılmasının en önemli avantajı oluk birleşim noktalarındaki izolasyon sorunlarını birebir çözüp, estetik olarak daha şık bir bitiş sağlamaktır. Tasarım olarak ayrıca sistemin yekpare görünmesi açısından tamamlayıcı niteliktedir.

Yalıtım Fitilleri
Pergola Tente sisteminin hareketli aksamı ile konstrüksiyonu arasındaki yalıtımı sağlar. Yağmur suyunun kapalı alana girmesini engelleyerek yağmur oluğuna yönlendirir. Elastik yapılı bu fitiller sayesinde mükemmel tahlite sağlanmış olur.

Aydınlatma
Raylı tente sisteminde 24 Volt Led aydınlatma kullanılır (700 lümen-3000 kelvin-gün ışığı) ve ortalama m’ye bir adet gelecek şekilde dizayn edilir. Tente kumaş profilinde uygulanarak polikarbon led kasaları ile sisteme entegre edilir.

Ray Ön Kapak
Sistemde kullanılan rayların ön bitiş kısımlarının kapanmasını sağlayan bu parça, alüminyumdan üretilerek gövde renginde statik boya ile boyanmaktadır. Bu sayede ürün bitişlerine estetik bir görünüm kazandırır.

Taşıyıcı Araba
Raylı tente taşıyıcı arabası raylar içerisinde tente kumaşının hareketini sağlayan unsurdur. Hammaddesi dış hava şartlarında ekstra mukavemet kazanma özelliği olan polyamid malzemedir. Taşıyıcı araba ray içerisinde sessiz bir çalışma ve rahat bir akış sağlarken, oluşabilecek her türlü kasılmaya rağmen çalışmaya devam eder.