Bioklimatik Pergola Nedir?

Pergola sistemleri sabit ve hareketli olmak üzere temelde iki farklı modeldedir.

Müşterilerimiz ticari alanlarda ve konutlarda kullanım rahatlığı açısından en çok hareketli pergola sistemleri tercih eder. Mevsim şartlarına göre hareketli sistemlerin üzerlerinin açılabilme opsiyonu her mevsim konforu kullanıcısına sunar.

Günümüz teknolojisinde hareketli pergola sistem modelleri ihtiyaca yönelik olarak hareketli pergola ve bioklimatik pergola olarak ayrılmaktadır. Fabrika imalat ekibimiz hareketli pergola sistemlerinde tavan sistemi olarak PVC esaslı teknolojik kumaş tasarlamaktadır.  Bioklimatik pergola tavan sistemi ise kendi etrafında dönen veya geriye doğru açılabilen alüminyum panellerden oluşmaktadır.

Yaz aylarında üstünün açılabilmesi ile açık havada oturma keyfini müşterilerine yaşatmak isteyen işletmelerce hareketli sistemler tercih edilerek mevsim şartlarına göre kullanılabilme opsiyonuyla işletmelere değer katar.

Her mekanda uygulanabilecek bioklimatik pergola sistemleri dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin sunmadığı katlanma ve toplanma hareketini bir arada sunmaktadır. Ek olarak 110 derece eksenle hareket edebilen alüminyum paneller sayesinde havalandırma gibi doğal etkileri kullanır. Bu da terasınızda keyifli bir iklim oluşturup gereksiz enerji tüketimini azaltmak amacıyla tasarlanmıştır.

Modern tasarımlı dış mekan güneş, rüzgar, yağmur, kar ve diğer elementlerden koruma sağlar. Dış mekan yaşamının olağanüstü kalitesini garanti eder. Ayrıca Bioklimatik Pergola, modern tasarım ve yüksek düzeyde görsel ve termal konfor ile karakterizedir.
Dönen bıçaklar, faydalı havalandırma sağlarken, güneşten mükemmel koruma sağlar.

Bioklimatik Pergola, Bioclimatic Pergola, Biyoklimatik Pergola, Bioklimatik, Bioclimatic